Gezip Gördüm’de Seyahat Deneyimlerini Yaz Para Kazan

Yeni yerler gezip görmek hepimizin vazgeçilmez tutkusu. Peki size bu tutkuyu paraya çevirebileceğinizi söylesem ne derdiniz?

İnternetten para kazanmak özellikle biz genç kuşağın en büyük hayallerinden biri. Fotoğraf çekip satmak, çeviri yapmak, metin yazarlığı yapmak, blog açıp çeşitli reklam yayınları yapmak gibi birçok seçenek var ama işin aslı hepsi ciddi anlamda emek hatta teknik bilgi ve beceri gerektiriyor. Zaten internette bu konular hakkında oldukça fazla yazı var. Bu yazı ile sizlere hem seyahat deneyimlerinizden para kazanmayı hem de yazılarınızın her ay binlerce kişi tarafından okunacağının haberini vermek istiyorum.

Gezip Gördüm önümüzdeki aylarda 6. yaşını dolduracak. Geçmişten günümüze 50‘den fazla ülkede yaklaşık 200 destinasyon ile ilgili içerik yayına aldık. Artık ekibe yeni arkadaşları eklemenin zamanı geldiğine inanıyorum. Aramıza yeni katılacak yazar arkadaşlar ile bir yandan site içeriğini arttırıp bir yandan da kaliteli içerik üreten arkadaşların internetten para kazanmalarına yardımcı olmak istiyorum. Bunun için yapmanız gereken çok basit; bilgilerinize yaşadığınız deneyimleri de ekleyip bunları gezipgordum.com‘da yazmak. Buradaki en büyük amacımızın bizim gibi seyahat tutkusu olan ve güzel bir yazım dili olan arkadaşları ekibe katmak olduğunun altını tekrar çizmek istiyorum. Yazı yazarak para kazanma konusunda tüm bilgi ve şartları alttaki maddelerde bulabilirsiniz. Kafanıza takılan bir konu olursa lütfen bu yazıya yorum olarak ekleyin.

1. Yazılarınız başka yerde yayınlanmamış ya da kopya içerik olmayacak.

blog yazarlığıBlogda yüzlerce yazı olsa da yazı taslaklarını kağıt kalem ortamında hazırlamak benim vazgeçilmez tutkum. Dilerseniz siz de seyahatleriniz sırasında küçük küçük notlar alıp daha sonra bunları bilgisayar ortamına aktarabilirsiniz.İnternetin en önemli kurallarından biri özgün içeriğe sahip olmaktır yani sitenizde yazılan bir yazının hiçbir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Bununla birlikte yazılarda kullanılan bilgi ve cümle kalıplarının hiçbir yerden kopyala yapıştır şeklinde olmaması gerekiyor. Günümüzde bu durumun kontrolünü yapabileceğiniz birçok kaynak var ama benim favorim copyscape adlı site. Bu site ile metinlerin, site linklerinin özgünlüğünü kontrol edebiliyorsunuz. Hatta cümleleri geçtim ardı ardına kullanılacak belirli bir kelime grubunun özgünlüğünü bile bu site vasıtası ile birkaç saniyede kontrol edebiliyorsunuz. Yani internetten kopyalanıp yapıştırılmış içerikler saniyeler içinde anlaşılabiliyor. Bu yüzden uyanıklık yapmak bu sistemde biraz imkansız

2. Yazılar kaliteli içeriklerden oluşmalı.

content is king“Content is king” yani “içerik kraldır” sözü kaliteli içerik hazırlamanın klasikleşmiş sloganıdır.

Gezipgordum.com baharda 6 yaşını dolduruyor. Yayına ilk başladığımız günden bugüne kadar 1000‘den fazla yazı yayına aldık. Aslına bakılırsa 6 sene için düşük bir yazı adedi kabul ediyorum. Ama burada önemli olan sitenin en popüler 50 yazısını belki 10’ar 20’şer kez revize etmiş olmam. Yani 2012‘de Paris Gezilecek Yerler yazısını yazıp onu ilk günkü haliyle hiçbir zaman bırakmadım. İlk yayından bugüne eskinin doğrusu günümüzün yanlışı hangi bilgi varsa yazıları sil baştan teknik&tasarım yeniledim. Belki de bu yüzden bu yazılar günümüzde halen Google aramalarında 1. sırada yer alıyor. Bu nedenle siteye eklenecek her yazıya çok önem veriyorum. Eklenen her yazının seneler boyunca okunacak kaliteli içerikler olmasına özen gösteriyorum.

3. İçerikler bilgi ve deneyimin karışımdan oluşmalı.

seyahat deneyimiDeneyim sahibi olduğunuz yerler hakkında yazacağınız yazılar bizim için çok daha değerli.

Siteye eklenecek içerikler bilgi ve deneyimin karışımı olmalı. Günlük tarzında olmamalı. Yani “Sabah kalkıp kahvaltımızı edip Eyfel Kulesi’ne gittik” tarzından daha çok “324 metre yükselikteki Eyfel Kulesi herkes gibi bizi de çok etkiledi. Kulede 3 adet seyir terası yer alıyor ve bilet alarak bu seyir teraslarına çıkabiliyorsunuz. Özellikle en üst seyir terasından Paris manzarası oldukça etkileyici.” tarzında bilgi ve duygu karışımı yazılar yazılmalı. İçerikler ne çok wikipedia tarzı ansiklopedik ne de çok duygu içermeli. Bunun ölçüsü olmasa da ben %75 bilgi + %25 deneyim, duygu derim.

4. Neresi hakkında yazılar yazılacak?

Alaçatı gezi rehberiGerek yurt içi gerekse yurt dışında ilgi gören, görebilecek her yer hakkında yazabilirsiniz. Mesela Alaçatı…

Bu konuda oldukça esneğim. Yazmak istediğiniz Ege‘nin ufak ama turistik bir beldesi olabileceği gibi Avrupa‘nın en turistik şehirlerinden biri de olabilir. Burada önemli olan bilgi sahibi olduğunuz, güzel araştırma yapacağınız ve en önemlisi güzel bir içerik yazacağınıza inandığınız yer olmalı. Yani yazınızda Karaköy‘ün en iyi kahvaltı mekanlarını, Alaçatı‘nın en ünlü yöresel yemeklerini ya da Amsterdam‘ın en ünlü sokak pazarlarını yazabilirsiniz. Yeter ki konu hakkında bilgi ve tecrübeniz olsun. Yazmak istediğiniz yer karışıklı görüşme sonucunda netleştirilebilir.

5. Yazı uzunluğu ve fotoğraf kullanımı

seyahat fotoğraflarıYazılar için en azından içinde sizin de bulunduğunuz 1 adet fotoğrafınız olmalı

Hazırlanacak yazı minimum 1200 kelimeden oluşmalı. Yalnız bu uzunluk hiçbir kelime kalabalığından oluşmamalı. Bilgiler arasında duygu, düşünce ve deneyimler olabilir ama birbirini tekrar eden ve kelime sayısını doldurmak için eklenen cümleler olmamalı. Word dosyasında kelime sayısını saydırabilirsiniz. Karşılıklı görüşmeler sonucu konuyu belirlediğimizde konuya göre kelime sayısında az da olsa esneklik olabilir.

Güzel yazı yazmak ve güzel fotoğraf çekmek ayrı olaylar. Gönül tabi ki güzel yazı yazıp bu yazılara güzelce çektiğimiz fotoğrafları eklemek ister. Ama ikisi bir arada bazen olmuyor. Bu yüzden yazıla şu kadar adet fotoğraf kullanmanız gerekir şeklinde bir kuralımız yok ama en azından her yazıda size ait 1 adet görselin yer almasını istiyorum. Fotoğraf tercihen yatay formatlı olmalı. Bu fotoğrafı eklememizin amacı konu ile ilgili deneyiminizin olduğunu kanıtlamak. Bu fotoğraf yazıda kullanılabilir ya da kullanılmaz, önemli olan deneyim kanıtlama. Yani Paris‘le ilgili bir yazıda arkanızda Eyfel Kulesi‘nin yer aldığı bir fotoğraf en azından Paris’e gittiğinizin kanıtıdır. Eğer fotoğraflarınız gerçekten kaliteli ise isterseniz tüm yazıda size ait görseller kullanılabilir. Eğer olmazsa fotoğrafları internetten stok fotoğrafları temin edebiliriz.

6. Dil bilgisi kurallarına uygunluk

Güzel bir yazının en önemli kurallarından biri dil bilgisi ve imla kurallarına uygunluk. Sitede yer alan yüzlerce yazımda belki ben de birçok dil bilgisi hatası yapıyorum ama en azından genel kurallara mümkün olduğunca uymaya özen gösteriyorum, bu yüzden hazırlanan yazılar mümkün olduğunca Türkçe imla kurallarına uygun olmalı. Sonuçta burada dil bilgisi sınavı yapmıyoruz ama bariz hatalar da okuyuculardan tepki çekecektir.

7. Akıcı bir dil kullanımı

Herkesin kendine has bir yazım tarzı vardır. Bu nedenle şöyle yazın diyemem ama blog okunurluğunda akıcı bir dil kullanımı önemli. Yani kesik kesik ve kısa cümleler kullanmak yerine biraz daha arkadaşa anlatır gibi uzun ve doğal dil kullanmak okuyucular tarafından hoş karşılanıyor. Ya da edebi bir üslup yerine arkadaşa anlatır gibi yazmak daha güzel tepki alıyor. Unutmayın, bir ziyaretçi ilk birkaç cümleyi okuduktan sonra yazının tamamını okuyup okumayacağına karar veriyor. Yani ilk birkaç cümle hem yazının ne ile alakalı olduğunu anlatmada hem de yazım dilinizin merak uyandırıp uyandırmadığında önemli bir gösterge.

8. Neden kendi blogumda yazmayayım?

Aslında yazabilirsin, hatta bir blogger olarak blog açmandan memnun da olurum. Lakin blog açmak ve sürekli yazı eklemek bilgi ve sabır gerektiren bir iş. En azından başlangıç için yazınızı gezipgordum.com‘da yayınlayarak hem para kazanabilirsiniz hem de yazılarınızın her ay binlerce kişi tarafından okunmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle blogdan para kazanmak uzun bir süreç gerektiriyor. Eğer gezipgordum.com’da bir süre yazdıktan sonra bu konuda gerçekten başarılı olacağınıza inanırsanız ve yazılarınız ziyaretçiler tarafından çok olumlu tepkiler alırsa kendi blogunuzu oluşturmada yardımcı olmaktan mutluluk da duyarım.

9. Yazı başına ücret ne olacak?

para kazanma

Vee asıl merak edilen konu Verilen emeklerin karşılığı olmasa bile başlangıç için verilecek ücret 50 TL olacak. Karşılıklı görüşmelerden sonra hazırlanacak ve onay alınacak yazılarda sonra kazanılan ücret hesabınıza gönderilecek. (Karşılıklı güven ve samimiyet ortamı oluştuktan sonra birkaç yazının ödemesi bir kerede de olabilir.)

50 TL internetten daha önce hiç para kazanmamış kişiler için güzel bir rakamken çeşitli yerlerde yazarlık yapanlar için düşük bulunabilir. Fakat destek amaçlı bir projede başlangıç için standart bir yazıya verebileceğimiz rakam budur. Burada bizim amacımız seyahat etmeyi seven ve kalemi güzel olan gezginlere internetten para kazanma şansı tanımak. Yanı size verilecek bu rakamın siteye geri dönüşü belki de hiç olmayacak. Bu nedenle bu ücret şu an için ödenecek standart rakam. Eğer hazırlanan yazılar gerçekten çok kaliteli olur ve ziyaretçiler tarafından çok büyük ilgi ile okunursa ben de makale başı ödenen ücreti arttırmaktan mutluluk duyarım. Unutmayın, sitede başlangıç için 5-6 yazınız bile yayınlansa ilk yurt dışı seyahatinizde uçak bileti masrafınızı hafifletebilirsiniz.

10. Misafir yazarlık & sürekli yazarlık

Hazırlanan tüm içeriklerinizin sonunda adınız yer alacak. Yazı sayınız belirli bir adedi geçtikten sonra ise sizin adınıza özel bir yazar profili oluşturulacak ve içerikleriniz kendi adınız ile yayına alınacak. Yazar profil bilgileriniz Hakkımızda sayfasında sidebarda da yer alacak. Bunda en güzel örnek arkadaşım Sema Özbek Edisan oldu. Seneler önce başladığımız yazılardan sonra kendisinin sitede şu an yüzlerce yazısı bulunuyor. Eğer sitede sizin de belirli sayıda içeriğiniz olursa kendinize özel bir yazar profiliniz oluşacak.

11. Yazıları nasıl göndereceğim?

Gönül isterdi ki herkesin wordpress bilgisi olsun ve hazırladığı yazıları kendi sitede yayına alsın ama maalesef imkansız. Bu yüzden word belgesinde başlıklara dikkat ederek hazırladığınız yazılarınızı, yanına en azından 1 fotoğrafınızı da ekleyerek bize mail atabilirsiniz (samialtinay  gmail.com). (Fotoğraf ve word dosyası ayrı 2 doysa olarak eklenecek.) Maile gelen tüm yazılar okunup özgün kontrolünden ve bilgi doğruluğundan geçirilecek ve onay alan tüm yazılar sitede yerini alacak. Sitede yayınlanan yazılar gelecekte siteden kaldırılmayacak ve en önemlisi kaldırılması istenmeyecek. Aynı yazı başka yerde yayınlanmayacak. Yalnız yazıların word formatında çok düzgün hazırlanması gerekiyor.

12. İlk önce deneme yazısı

Eğer anlattığım bu çalışma sizin ilginizi çekiyorsa ve yazılarınızın gezipgordum.com‘da yer almasını istiyorsanız dilediğiniz bir destinasyon hakkında güzel olduğuna inandığınız bir yazıyı bize mail yolu ile gönderebilirsiniz. Eğer deneme yazınız onaylanırsa tekrar görüşerek yeni yazıların konularını belirleyebiliriz. Bu arada yazılacak deneme yazının minimum 1200 kelime şartı yok ama ne yazı ne kadar uzun olursa uzun metinlerde yapacağınız bölümlemeleri o kadar görme şansımız olur. Hazırladığınız deneme yazısı onay alır ve çok beğenilirse de ücreti karşılığında siteye yerini alacaktır. Bunun dışında deneme yazılarının hiçbiri siteye ücreti verilmeden eklenmeyecek.

seyahat için para biriktirmeSeyahat yazarlığı yapmak hem eğlenceli bir hobi hem de gelecek seyahatleriniz için size güzel bir para biriktirme yönetimi.

13. Siteden örnek yazılar

Ne gibi konularda yazabilirim diyorsanız size birkaç örnek vereyim;

Gezilecek yerler: Herhangi bir yer ile ilgili gezilecek yer konulu içerik ekleyebilirsiniz. Yalnız sitenin en güçlü olduğu konulardan biri bu tip yazılar. Eğer yazmayı düşündüğünüz yer ile ilgili sitede yazılmış hali hazırda bir yazı varsa farklı bir konu seçmeyi düşünebilirsiniz. Sitede yer alan destinasyonları üst menüde de yer alan Şehirler sekmesinden inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken destinasyon kategorisine tıklayarak sitede benzer yazı olup olmadığına bakabilirsiniz. Örnek yazılar:

Londra gezilecek yerlerSapanca gezilecek yerlerAyvalık gezilecek yerlerSingapur gezilecek yerler

Alışveriş rehberleri: Alışveriş konusu kimi gezginler için vazgeçilmez konulardan. Eğer siz de alışveriş konusunda bilgili iseniz sitede alışveriş rehberi tarzında içerik yazabilirsiniz. Yazı boyunca ilgili destinasyonda alışveriş yapılacak cadde ve sokakları, alışveriş merkezlerini, dikkat etmeniz gereken konuları yazabilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz o destinasyondan alınacak bölgeye özgün hediyelik eşyaları aynı yazıda ya da 2 farklı yazıda anlatabilirsiniz. Örnekler;

Dubai Alışveriş RehberiSingapur’dan ne alınır?

Deneyim gerektiren aktiviteler: Eğer gezdiğiniz yerlerde özel bir yerlere gitmişseniz bu yerlerde yaşadığınız deneyimleri bilgi içeren bir yazı ile yazabilirsiniz. Örnek;

Universal Studios Singapur Gezi RehberiFethiye’de safari keyfi

Detaylı gezi noktaları tanıtımları: Bazı yerler gezginler tarafından bulunduğu şehir kadar ilgi görebiliyor. Örnek olarak Londra‘ki British Museum ya da Eskişehir‘deki Sazova Parkı gibi. Eğer bu yer hakkında gerçekten çok bilgi ve deneyim sahibi iseniz bu tarz yazılar da yazılabilir. Örnekler;

Sazova Parkı EskişehirLouvre Müzesi Paris

Yapılacak şeyler: Eğer gezdiğiniz bir yerde yapılacak şeyler konusunda çok tecrübeliyseniz bu konu hakkında yazabilirsiniz. Paris‘te yapılacak 10 şey, Barselona seyahatinizde yapmanız gereken 10 şey gibi konulara açığız. Örnek;

Dubai’de ne yapılır?

NOT: Havaalanı – şehir merkezi arası ulaşım de şehir içi ulaşım konusunda ya da yurt dışı destinasyonlarda yeme içme konusunda sitede içerikler bolca yer alıyor. Eğer o konu hakkında gerçekten çok büyük bilgi ve tecrübeniz yoksa şimdilik bu konular hakkında yazı alımı olmayacak.

Gezipgordum.com‘da yazı yazarak para kazanma konusunda aklımıza gelen tüm bilgileri yazı boyunca detaylı olarak yazmaya çalıştım. Eğer aklınızda soru işareti varsa lütfen yazıya yorum olarak ekleyin. En kısa sürede yorumunuzu cevaplayacağım. Benzer sorular bir arada toplanmış olur.

Ad

2017 kpss,1,2017 Kpss Pdf İndir,1,686 KHK,1,686 khk ihraç pdf,1,686 sayılı KHK İhraç tam liste,1,Adam Pdf İndir,1,Ağva Pansiyon Fiyatları,1,Ağvada konaklama,1,Akıl oyunları Pdf İndir,1,Akrep burcu,3,Alex de souza,1,Antalya Otelleri,3,Antalya Pansiyonları,2,Antalyanın gözde otelleri,1,Astroloji,1,Atatürk Kitabı,1,Avsallar Otel Fiyatları,1,Avsallar Pansiyon Fiyatları,1,Avsallat Muhafazakar Otel Fiyatları,1,Aylık burç yorumları,1,Balık burcu,2,Bebek battaniye yapılışı,1,Bebek Örgü Battaniye Yapılışı,1,Beldibi Otel Fiyatları,1,Beldibi Pansiyon Fiyatları,1,Beşiktaş,1,Beşiktaş fenerbahçe maçı kırmızı kart pozisyonu,1,Beşiktaş maçının golleri,1,Beyne format at pdf,1,Beynine Format At E-Kitap Pdf İndir,1,Bilgisayar,2,Biyografi,2,Bodrum Beğenilen Oteller,1,Bodrum Otel Fiyatları,1,Bodrum Otelleri,1,Burak Aksak,1,Burç yorumları,2,Burçlar,2,Bursa Kaplıca Fiyatları,1,Bursa Termal Tesis Fiyatları,1,Cheat Engine,1,Çağatay Akman,1,Çukur 15. bölüm,1,Çukur fragman,1,Dedikodu,1,Denisa,1,Dini Konular,1,Direniş Karatay,1,Dizi,7,Dizi bitecek mi,1,Dizi izle,1,Doğan Cüceloğlu,1,Donald J.Trump,1,Duvara yazı yazan kız,1,Dying Light,1,E-Book,1,E-Book Pdf İndir,2,E-Kitap,3,e-kitap indir,3,Edebiyat,1,En gözde oteller,2,En uygun kaplıca fiyatları,1,Erdil Yaşaroğlu,1,Esra Erol,1,Ev yapımı maskeler,1,Felsefe kitabı pdf,1,Fenerbahçe,1,Fethiye Otel Fiyatları,1,Fethiye Pansiyon Fiyatları,1,Firmalar,1,Game of Thrones,1,Gece Gölgenin Rahatına Bak,1,Gece Gölgenin Rahatına Bak Dinle,1,Gece Gölgenin Rahatına Bak Sözleri,1,Geliştiren Anne-Baba,1,Geometri Test Kitabı,1,Gezi Rehberi,2,GTA 5 Hile,1,haber,33,Haftanın elenen ismi,1,Halk Eğitim Kursları,1,Haram hayvanlar,1,Haymana kaplıca fiyatları,1,Haymana pansiyon fiyatları,1,Hukuk Kuralları,1,Huzursuzluk Pdf İndir,1,İçerde 20.bölüm izle,1,İçerde gelecek hafta fragmanı,1,İçerde izle,1,İhraç edilen memurlar,1,İhraç edilenler pdf,1,İhraç listesi,1,İlber Ortaylı,1,İndirimli oteller,1,İndirimli pansiyonlar,1,İnegöl Kaplıca Fiyatları,1,İnegöl Pansiyon Fiyatları,1,İnegöl Termal Tesisler,1,İnternet,7,İrfan Değirmenci,1,İsim Şehir Hayvan,1,İstanbuldaki pansiyon fiyatları,1,Kadın sohbetleri,1,Kadınlara Askerlik,1,Kalkan pansiyon fiyatları,1,Kalvyede Alt tuşu ile yapılan işaretler,1,Kamu personeline özel indirim,1,Kanuni PDF indir,1,Kapadokya,1,Kapadokya Tur Fiyatları,1,Kaplıcalar,1,Kaynak kitap pdf indir,1,KHK ile atılan öğretmenlerin listesi,1,Kış Turizmi,1,Kışlık tatil mekanları,1,Kimdir,7,Kişisel Bakım,1,Koç burcu,1,Komedi Filmi,1,Kor Kurt,1,Kova burcu,1,Kpss Kitabı Pdf İndir,1,Kumburgaz Pansiyon Fiyatları,1,Kürk Mantolu Madonna,1,Kürk Mantolu Madonna E-Kitap,1,Kürk Mantolu Madonna PDF indir,1,Leyla ile Mecnun pdf indir,1,Limak Otelleri,1,M.Barış Muslu,1,Maçın geniş özeti,1,Mart ayı burç yorumları,1,Matematik,1,Matematik Deneme Sınavı,1,Matematik kitabı pdf indir,1,Matematik pdf,2,Matematik pdf indir,1,Matematik yaprak test pdf indir,2,Matematik YGS deneme sınavı,1,Muhafazakar Oteller,1,Müzik,1,Nuray Sayarı Burç Yorumları,1,Nutuk Pdf İndir,1,Oğlak burcu,1,Olağanüstü bir gece,1,Oscar Ödül Töreni,1,OSYM LYS Deneme,1,otel fiyatları,6,Otomobil,1,oyun,25,Oyun Hilesi,8,Oyunda Para Hilesi,1,Örgü battaniye yapılışı,1,Örgü bebek,1,Öznur Yıldırım,1,Pansiyon Fiyatları,24,Patlama haberi,1,PDF Arşiv,1,Pdf Deneme Sınavı İndir,2,Pdf İndir,14,PDF indir,1,Pdf Kitap İndir,78,pdf liste,1,PES 2016,1,Pes 2016 Türkçe Yapma,1,Program,4,Program İndir,1,Psikoloji Kitabı,1,Pucca Pdf,1,Recep İvedik,1,Recep İvedik 5 İzle,1,Recep İvedik Serisi,1,Resmi Gazete,1,Roman Pdf,4,Saç Maskeleri,1,Sağlık,1,Sebahattin Ali,1,Selman Kayabaşı,1,Senden önce ben pdf,1,Sevgililer Günü Otelleri,1,Sevgililer Gününe Özel Pansiyonlar,1,Seyahatname,1,Sherlock Holmes,1,Sinema,5,Sofinin Dünyası Pdf İndir,1,Soru bankası pdf indir,1,Sorun Gider,8,Sprey boya ile yazı yazan kız,1,Stefan Zweig,1,Su Grubu Burçları,1,Survivor 2017,1,Survivor Denisa,1,Şarkı Sözleri,1,Şeker Portakalı,1,Şile konaklama tesisleri,1,Şile Otel Fiyatları,1,Şubat ayı burç yorumları,1,Tarih,1,Tarih kitabı pdf indir,1,Tatil,1,Tatil sorunları,1,teknoloji,2,Televizyon,13,Terazi burcu,1,The 100,1,The Walking Dead,2,Tolstoy,1,Türkçe Yama,1,Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları,1,Uludağ Pansiyon Fiyatları,1,Vartolu ölüyor mu,1,Vasconcelos,1,Volkan Işık,1,Volkan Işık Biyografisi,1,Volkan Işık Kimdir,1,Volkan Severcan,1,Vural Çelik kimdir,1,Yabancı Pdf İndir,1,Yabancı Şahmeran PDF,1,Yarışma Programları,1,Yay burcu,1,YDS,1,YDS Deneme Sınavı PDF indir,1,YDS Deneme testi,1,Yengeç burcu,1,Yeniden Büyük Amerika,1,YGS,1,YGS Coğrafya,2,YGS Deneme Sınavı,6,YGS Pdf İndir,2,YGS Soru Bankası,1,Yılmaz Özdil,2,Yoncalı Pansiyon Fiyatları,1,Yurt dışı tatil sorunları,1,Yurt dışı tatili,1,Yüzme Havuzları,1,Zor Deneme Sınavı,1,Zülfü Livaneli,1,
ltr
item
YAZARM: Gezip Gördüm’de Seyahat Deneyimlerini Yaz Para Kazan
Gezip Gördüm’de Seyahat Deneyimlerini Yaz Para Kazan
https://gezipgordum.com/wp-content/uploads/2017/02/blog-yazarligi.jpg
YAZARM
https://www.yazarm.com/2018/02/gezip-gordumde-seyahat-deneyimlerini.html
https://www.yazarm.com/
https://www.yazarm.com/
https://www.yazarm.com/2018/02/gezip-gordumde-seyahat-deneyimlerini.html
true
2231364027716919781
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy